Technická a obsahová specifikace webu

Činnost webu Nejlepsihorory.cz byla zahájena v roce 2015. Jeho primárním smyslem je publikovat žebříčky nejlepších hororových filmů světa a předávat tak uživatelům cenné tipy pro výběr hororu, na který se mohou podívat. Základními kategoriemi jednotlivých žebříčků jsou rok vzniku filmu (ty nejsou z logiky věci aktualizované) a země jeho původu (ty jsou v průběhu doby postupně aktualizované), ale nejsou zdaleka jediné. Samostatnou položkou je pak seznam TOP 100, kde najdeme sto nejlepších hororových filmů všech dob nezávisle na tom kdy, kde a kým byly nafilmovány. Dlouhodobým cílem je pak tento web dále rozvíjet a věnovat se konkrétněji jak jednotlivým filmům, tak režisérům, kteří hororovému žánru zasvětili svoji profesionální kariéru.

Po softwarové stránce je funkčnost tohoto portálu vyřešena pomocí redakčního systému WordPress (open source redakční systém vydaný pod licencí GNU GPL) a grafické šablony IconicOne (v základní uživatelské verzi dostupná zdarma). Hostování a dostupnost stánek je zajištěna pomocí hostingu od společnosti Savana a doména byla zakoupena přes firmu Wedos – na tento nákup byla použita wedos sleva.

Dlouhodobé fungování portálu je pak financováno skrze umístění PPC reklam ve formě bannerů zobrazovaných především v rámci bočního panelu.

Pokud se vám naše stránky, nebo konkrétní příspěvek libí, můžete se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sdílet na celé řadě sociálních sítí a dát tak vědět o naší existenci vašim kamarádům a známým.